Soczewki kontaktowe a komputer

Praca przy komputerze przez cały dzień może mieć bardzo negatywny wpływ na Twoje oczy. Przeczytaj wskazówki i dowiedz się, w jaki sposób złagodzić skutki pracy z komputerem i wybrać soczewki, które zapewnią Twoim oczom świeżość i większy komfort przed komputerem.

 

Dlaczego praca przy komputerze jest takim wyzwaniem dla Twoich oczu

 

Każdego tygodnia spędzamy długie godziny przed monitorem komputera. Dlatego dobranie odpowiednich soczewek, które mogą zapewnić Twoim oczom komfort i zdrowie jest tak istotne.

komputer

 

Możliwe skutki wpływu komputera na Twoje oczy1:

• Rzadsze mruganie
• Suche i podrażnione oczy
• Nadwyrężone i zmęczone oczy
• Niewyraźne i zmienne widzenie
• Zaczerwienione oczy

 

 

 

Rzadsze lub niewłaściwe mruganie

Mruganie jest naturalnym sposobem uzupełniania filmu łzowego, dzięki któremu nasze oczy są czyste i nawilżone. Mruganie rozprowadza łzy po powierzchni oka sprawiając, że zawsze są one nawilżone i zabezpieczone przed dostaniem się obcych ciał, które mogą spowodować podrażnienie oczu.

Normalnie mrugamy co 5 sekund lub inaczej 11000 razy w ciągu dnia. Podczas pracy przy komputerze jesteśmy bardziej skoncentrowani i w związku z tym mrugamy rzadziej i w niewłaściwy sposób2.

tabelka1

 

Właściwości monitora

Nasze oczy nie mają problemów ze skupieniem się na większości drukowanych materiałów, gdzie druk jest zbity, czarny z dobrze zarysowanymi konturami. Czcionka na ekranie komputera nie ma takiego kontrastu i dobrze zarysowanych brzegów.

Czcionka (zbudowana z pikseli) jest jaśniejsza w centrum i jej intensywność zmniejsza się na krawędziach. To sprawia, że mamy trudność skupienia się i koncentracji na obrazie3.

 

Noszenie soczewek kontaktowych a praca przy komputerze

Praca przy komputerze jest jeszcze większym wyzwaniem dla użytkowników soczewek kontaktowych. Zredukowana częstotliwość mrugania może spowodować, że powierzchnia soczewek kontaktowych będzie wysychać. To prowadzi do znacznego dyskomfortu. Jeśli chcesz kontynuować noszenie soczewek kontaktowych podczas pracy przy komputerze, możesz wypróbować ACUVUE® OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS wyprodukowane z materiału utrzymującego nawilżenie.

 

Porady dla użytkowników komputerów

Sprawdź swoje soczewki kontaktowe

ACUVUE® OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS zapewnia pełen komfort i łatwość użytkowania, jakiej potrzebujesz od soczewki, zarówno pracując przy komputerze jak i w innych sytuacjach.

• Technologia HYDRACLEAR® Plus gwarantuje, że soczewki są wyjątkowo gładkie i lepiej nawilżone
• Materiał silikonowo-hydrożelowy, który przepuszcza do oka prawie 100% tlenu4
• Najwyższy poziom ochrony przed promieniowaniem UV, wśród dostępnych soczewek wielokrotnego użytku5,6
• Świeża para soczewek co 2 tygodnie, dla komfortu Twoich oczu

 

Twoje oczy wybrałyby soczewki kontaktowe ACUVUE® OASYS® kiedy pracujesz przy komputerze

 

tabelka 2

 

Zredukuj odblaski

Nie siadaj naprzeciwko niezasłoniętego okna. Różnica jasności pomiędzy ekranem, a tłem za nim może spowodować napięcie oczu i dyskomfort.

Ustaw położenie monitora

Powinieneś widzieć górną część monitora, kiedy patrzysz przed siebie.

Rób przerwy

Rób 20-sekundowe przerwy co 20 minut. Skieruj swoje oczy na obiekty oddalone przynajmniej 6 metrów od miejsca gdzie siedzisz. Poruszaj oczami patrząc na obiekty z różnych odległości.

 

 

 

 

Wypróbuj soczewki ACUVUE® OASYS® już dziś

Chcesz doświadczyć korzyści płynących ze stosowania soczewek ACUVUE® OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS? Nic prostszego, po prostu:

Wydrukuj kupon na BEZPŁATNE7 soczewki próbne ACUVUE® OASYS® with HYDRACLEAR® Plus
Znajdź w swoim rejonie specjalistę u którego możesz dostać soczewki ACUVUE® i umów się na wizytę

1. Dane firmy JJVC, 2006. 84% pacjentów korzystających z komputera więcej niż 25 godzin tygodniowo odpowiedziało zdecydowanie/raczej tak na stwierdzenie: „nosząc soczewki ACUVUE® OASYS® zapominam, że mam je na oku”. N=174.
2. Patel S. Henderson R, Bradley L et.al. Effect of visual display unit use on blink rate and tear stability. Optom Vis Sci, 1991; 68:11 888-92
3. American Optometric Association. The effects of computer use on eye health and vision. http://aoa.org/documents/EffectsComputerUse.pdf
4. Dopływ tlenu do centralnej części rogówki podczas dziennego noszenia w porównaniu do oka bez soczewki
5. Dane firmy JJVC, 2010
6. Soczewki kontaktowe z filtrem UV nie zastępują okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich
7. Oferta nie obejmuje ewentualnego kosztu badania ani dopasowania soczewek.