PŁYWANIE W SOCZEWKACH KONTAKTOWYCH

Choć soczewki kontaktowe to świetne rozwiązanie dla osób prowadzących aktywny tryb życia, to należy unikać w nich pływania, ponieważ nie powinno się wystawiać soczewek na działanie wody. Chodzi tu o wszelkie sporty wodne oraz zwykłe pływanie, a także o codzienny kontakt z wodą, np. podczas brania prysznica, kąpieli czy korzystania z hydromasażu.

DLACZEGO NIE NALEŻY PŁYWAĆ W SOCZEWKACH KONTAKTOWYCH

Wystawianie soczewek kontaktowych na działanie wody zwiększa ryzyko zakażenia naturalnie występującymi w niej bakteriami. W wodzie występują mikroorganizmy, które w zwykłych warunkach nie są szkodliwe dla człowieka, ale w bardzo rzadkich przypadkach mogą przywierać do soczewek kontaktowych i pozostawać na ich powierzchni. Może to prowadzić do poważnych schorzeń oczu, np. zapalenia rogówki. Mogą występować objawy takie jak zapalenie, zaczerwienienie, ból, nadwrażliwość na światło czy nadmierne łzawienie. Nieleczone, objawy te mogą prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych.
Zachowanie zdrowych oczu podczas noszenia soczewek w pobliżu wody jest proste.
Wystarczy stosować się do kilku wskazówek:

  • Zdejmuj soczewki kontaktowe przed kontaktem z wodą.
  • Myj i susz ręce przed dotykaniem soczewek kontaktowych.
  • Nigdy nie używaj wody z kranu do płukania soczewek kontaktowych lub pojemnika na soczewki. Zawsze wykorzystuj w tym celu płyn do pielęgnacji soczewek zarekomendowany przez specjalistę.
  • Pamiętaj o regularnej wymianie pojemnika na soczewki zgodnie z instrukcją dołączoną do płynu do soczewek.
  • Jeśli nosisz soczewki wielokrotnego użytku, czyść je oraz pojemnik zgodnie z zaleceniami producenta i zawsze przechowuj je w świeżym płynie do soczewek.

CO ZROBIĆ, JEŚLI SOCZEWKI KONTAKTOWE ZETKNĄ SIĘ Z WODĄ

Zawsze zdejmuj soczewki kontaktowe przed kontaktem z wodą. Jeśli podczas noszenia soczewek kontaktowych do Twoich oczu dostanie się woda, postępuj zgodnie z następującymi zaleceniami:

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj . Soczewki kontaktowe ACUVUE® mogą być używane do korekcji wzroku. Stosuj kojące krople do oczu blink® Intensive i blink® Intensive PLUS w celu tymczasowego złagodzenia pieczenia, podrażnienia i dyskomfortu w wyniku wysuszenia oka lub wystawienia na działanie wiatru lub słońca, a także jako środek chroniący przed dalszym podrażnieniem. Używaj kropli blink Contacts® do smarowania i ponownego nawilżania miękkich i gazoprzepuszczalnych soczewek kontaktowych, aby złagodzić suchość i podrażnienia, które mogą być związane z noszeniem soczewek, oraz aby amortyzować soczewki, umieszczając kroplę na oko przed włożeniem soczewek. Używaj ACUVUE® RevitaLens do pielęgnacji miękkich (hydrofilowych) soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowohydrożelowych (do dezynfekcji, czyszczenia, płukania i przechowywania soczewek). Aby uzyskać więcej informacji na temat wyrobów medycznych, w tym ich prawidłowego noszenia, pielęgnacji i bezpieczeństwa, porozmawiaj ze swoim okulistą lub optometrystą i przeczytaj instrukcję użytkowania oraz zapoznaj się z informacjami na www.acuvue.pl/informacja. Znaki towarowe prezentowanych produktów należą do:Johnson & Johnson.