SPANIE W SOCZEWKACH KONTAKTOWYCH

Większość osób noszących soczewki kontaktowe wie, że nie powinno się spać z soczewkami na oczach. Czasami jednak nawet najbardziej doświadczonym użytkownikom zdarza się w nich zasnąć na koniec intensywnego dnia albo zdrzemnąć w domu lub w podróży.

Dlaczego NIE NALEŻY SPAĆ Z SOCZEWKAMI NA OCZACH

Zawarty w powietrzu tlen jest niezbędny dla zachowania zdrowia rogówki (przezroczysta przednia warstwa oka). Choć nowoczesne miękkie soczewki kontaktowe przepuszczają odpowiednią ilość tlenu w ciągu dnia, to podczas snu, gdy oczy są zamknięte, ilość tlenu docierającego do oka jest ograniczona, co może stanowić problem dla oczu (chyba że używasz specjalnych soczewek do przedłużonego trybu noszenia). Zasypianie z soczewkami kontaktowymi na oczach może więc zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań takich jak na przykład bardzo bolesne owrzodzenie rogówki. Choć jest to bardzo rzadkie i uleczalne schorzenie, często prowadzi ono do powstawania blizn, które mogą mieć długotrwały wpływ na Twój wzrok.

CO ZROBIĆ, JEŚLI ZAŚNIESZ Z SOCZEWKAMI NA OCZACH

Jeśli niechcący zdrzemniesz się lub zaśniesz z soczewkami na oczach, to po przebudzeniu możesz mieć wrażenie wysuszenia soczewek, a ich zdjęcie może okazać się trudniejsze niż zwykle. Jeśli masz wątpliwości lub jeśli zauważysz zaczerwienienie, ból lub zaburzenie widzenia albo nie jesteś w stanie zdjąć soczewek, natychmiast skontaktuj się ze swoim specjalistą.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj.