Dobry wzrok na całe życie

W dniach 11 - 14 października 2012 roku gabinety okulistyczne będące Partnerami Programu DOBRY WZROK NA CAŁE ŻYCIE przeprowadzały bezpłatne wstępne* badanie wzroku. Za udział w Kampanii wszystkim placówkom serdecznie dziękujemy.
 

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, gdyż w istocie oczy przekazują nam 80% informacji o otaczającym nas świecie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby prawidłowo o niego zadbać. Czasami wydaje się nam, że możemy odłożyć wizytę u specjalisty. W rzeczywistości nieustanne przekładanie tej wizyty na później prowadzi do dalszego pogorszenia stanu zdrowia oczu. Niestety nie wszyscy to rozumieją. Dowiedziono, iż1:

• Około 44% populacji ma problem ze wzrokiem;
• 20% osób słabowidzących nie podejmuje żadnego działania, żeby widzieć lepiej;
• 29% osób myśli, że ma dobry wzrok;
• 23% osób myśli, że ma na tyle dobry wzrok, że nie musi udać się do specjalisty;
• 18% osób zwyczajnie nie ma czasu na wizytę u specjalisty;
• 10% osób nie obchodzi badanie wzroku;
• 2% osób nie ma pojęcia, gdzie można wykonać badanie wzroku.

W dzisiejszych czasach żyjemy w tak szybkim tempie, że wszystkim nam momentami brakuje czasu na najważniejsze sprawy. Jednakże w celu poprawienia jakości życia konieczne jest, aby zwracać większą uwagę na zdrowie, w szczególności regularnie wykonywać badanie wzroku.

• Według zaleceń lekarzy należy badać wzrok raz w roku, nawet, jeśli widzisz doskonale;
• Badanie wzroku można wykonać w poradni okulistycznej lub w salonie optycznym;
• Badanie wzroku jest całkowicie bezbolesne i zajmuje kilkanaście minut;
• Rutynowe badanie wzroku pozwala nie tylko stwierdzić, czy masz dobry wzrok, ale jest również znakomitym sposobem, aby sprawdzić ogólny stan zdrowia;

1. Badanie 12 2008 / 01 2009; Światowe badanie JJVC na temat badania wzroku, TNS 2009

*Badanie wstępne (przesiewowe potocznie zwane komputerowym) obejmuje elektroniczny pomiar refrakcji (wady wzroku) bez porażonej akomodacji. Może być wskazówką dla specjalisty w ocenie wady wzroku. Badanie to jest jednym z wielu elementów pełnego badania wzroku. Wynik tego badania nie stanowi podstawy do wykonania okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych, bądź zdiagnozowania dolegliwości i chorób układu wzrokowego.
 

 

Wyszukiwarka obejmuje placówki,
które w dniach 11-14 października
oferowały bezpłatne wstępne
badanie wzroku. Godziny otwarcia
podczas weekendu (w sobotę
i niedzielę należało potwierdzić
telefonicznie z wybranym salonem).

W tym roku możliwe było również zarejstrowanie się w celu otrzymania kuponu z przypomnieniem o bezpłatnym wstępnym badaniu wzroku.

 

 

 

 

 

W tym rozdziale dowiesz się, jakie korzyści może dać Ci regularne badanie wzroku. Pokażemy kilka prostych ćwiczeń, które zapewnią Twoim oczom chwilę relaksu oraz podpowiemy, jakie produkty zapewnią Twoim oczom zdrowie i dobry wygląd.
W tym rozdziale dowiesz się, jakie korzyści może dać Ci regularne badanie wzroku. Pokażemy kilka prostych ćwiczeń, które zapewnią Twoim oczom chwilę relaksu oraz podpowiemy, jakie produkty zapewnią Twoim oczom zdrowie i dobry wygląd.
Twoje oczy mogą być zrelaksowane nawet po długim, męczącym dniu. Jak tego dokonać? Sprawdź kilka prostych ćwiczeń, które pozwolą Twoim oczom odpocząć, szczególnie podczas wielu godzin pracy przy komputerze.
Tak jak Twój organizm potrzebuje zdrowego jedzenia, Twoje oczy również potrzebują właściwego odżywiania. Dowiedz się, jakie produkty i składniki zapewnią Twoim oczom zdrowie i ich dobry wygląd.
W tym rozdziale dowiesz się jak zbudowane jest oko, na czym polega badanie wzroku oraz jak możesz przeprowadzić prosty test w domu. Pamiętaj jednak, że kompleksowe badanie może wykonać jedynie specjalista, który też zaleci odpowiednie kroki, gdy Twój wzrok wymaga pomocy.
W tym rozdziale dowiesz się jak zbudowane jest oko, na czym polega badanie wzroku oraz jak możesz przeprowadzić prosty test w domu. Pamiętaj jednak, że kompleksowe badanie może wykonać jedynie specjalista, który też zaleci odpowiednie kroki, gdy Twój wzrok wymaga pomocy.
Jeśli chcesz, aby Twoje oczy były zdrowe nie możesz zaniechać wizyt u specjalisty. Nawet, jeśli uważasz, że Twój wzrok jest dobry powinieneś regularnie wykonywać badania, które sprawdzają więcej niż tylko ostrość wzroku.
Między kolejnymi wizytami u specjalisty możesz samodzielnie przetestować swoje oczy w domu. Służą do tego proste testy badające ostrość wzroku oraz pozwalające sprawdzić czy masz astygmatyzm.
Krótkowzroczność? Astygmatyzm? Jeśli wykryto u Ciebie wadę wzroku nie wpadaj w panikę. Istnieje kilka sposobów korekcji, które Specjalista dostosuje do Twoich oczekiwań, stanu zdrowia i stylu życia.
W dniach 11 - 14 października 2012 roku gabinety okulistyczne będące Partnerami Programu DOBRY WZROK NA CAŁE ŻYCIE będą przeprowadzać bezpłatne wstępne badanie wzroku. Sprawdź, który z nich znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.
Obecnie mało kto wyobraża sobie życie bez komputera lub telewizora. Pamiętaj, że ich szkodliwe działanie wpływa głównie na oczy. Sprawdź jak możesz zadbać o swoje oczy, szczególnie, gdy pracujesz i uczysz się przy komputerze przez wiele godzin dziennie.
Szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe zagraża nie tylko naszej skórze, ale również oczom. Sprawdź jak skutecznie chronić oczy przed niebezpiecznym promieniowaniem UV, aby cieszyć się zdrowym wzrokiem przez długie lata.
Jeśli z Twoimi oczami dzieje się coś niepokojącego sprawdź co może być tego przyczyną i co możesz zrobić dla zdrowia swoich oczu. Pamiętaj, że wczesne wykrycie choroby daje większe szanse na powodzenie leczenia. Zadbaj o swój wzrok już dziś.
Zobacz jak prawidłowo dbać o swój wzrok w poszczególnych etapach życia.
Razem z rozwojem dziecka rozwija się także jego wzrok. Inaczej świat postrzegają dzieci tuż po urodzeniu niż te w wieku przedszkolnym. Przekonaj się jak wiele z otaczającego świata dostrzega każde z nich.
Temat zdrowia nastolatki często odsuwają na dalszy plan. A przecież tak ważne jest by w tym emocjonującym okresie życia nic nie przeszkadzało rozwijać pasji i zdobywać nowych doświadczeń. Zobacz jak łatwo rozwiązać problemy ze wzrokiem dzięki opiece specjalisty.
W 40-50 roku życia mogą pojawić się dolegliwości oczu, które wcześniej nie zostały zaobserowane. Warto regularnie badać i odpowiednio korygować wzrok, aby cieszyć się nim na dłużej.
Dzięki regularnym wizytom u specjalisty możesz zachować dobry wzrok także po sześćdziesiątce. Pamiętaj, że oczy pokazują ogólny stan zdrowia, co jest szczególnie ważne u osób starszych.
Na temat wzroku i soczewek kontaktowych krąży wiele mitów. Czy prawdą jest, że nie można oglądać telewizji blisko ekranu lub, że nastolatki nie mogą nosić soczewek kontaktowych? Odpowiedzi znajdziesz w tym rozdziale.
Coraz więcej informacji edukacyjnych na temat oczu i ich zdrowia pojawia się w środkach masowego przekazu. Cały czas pokutuje jednak wiele mitów dotyczących powyższych zagadnień. Przekonaj się co jest faktem, a co mitem, czytając tekst poniżej.
Istnieje wiele błędnych informacji o soczewkach kontaktowych, które zniechęcają do ich wypróbowania. Jeśli Twoja wiedza jest niewystarczająca i obawiasz się zastosować soczewki sprawdź co jest prawdą a co mitem.
Informacje dla mediów dotyczące Programu Społecznego DOBRY WZROK NA CAŁE ŻYCIE