JAK KORZYSTAĆ Z NOWYCH SOCZEWEK KONTAKTOWYCH WSKAZÓWKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Otwieranie opakowania blistrowego soczewek kontaktowych może na początku sprawiać pewne trudności osobie, która nie wie jak to zrobić. Na szczęście stworzyliśmy przydatny przewodnik, który w szybki i prosty sposób pomaga nauczyć się tej czynności. Aby założyć soczewki kontaktowe, wystarczy wykonać 4 proste kroki


1,2,3,4...proste


Jak otworzyć opakowania blistrowe

1.

Najpierw przytrzymaj krawędzie sąsiednich pasków opakowania blistrowego palcami wskazującymi i kciukami. Następnie zaginaj je, aż usłyszysz pstryknięcie!

2.

Następnie umyj dokładnie ręce wodą z mydłem, wysusz je czystym, niepozostawiającym włókien ręcznikiem.

3.

Ostrożnie podnieś zakładkę kciukiem i palcem wskazującym, a potem oderwij folię.

4.

Na koniec wyjmij soczewkę kontaktową czubkiem palca wskazującego. Upewnij się, że soczewka skierowana jest w odpowiednią stronę, zanim ją założysz. Jeśli brzegi soczewki wywijają się na zewnątrz, soczewka jest ułożona na odwrót. Jeśli soczewka wygląda jak filiżanka o gładkich brzegach, możesz ją założyć. Wstaw diagram przedstawiający soczewki

acuvue_insideouty_illustration_0.png
Diagram showing how to tell if your contact lenses are inside out or not

Co należy zrobić po wyjęciu soczewek kontaktowych

Jeżeli nosisz soczewki planowej wymiany, musisz starannie je czyścić i bezpiecznie przechowywać. Wystarczy, że poćwiczysz czynności pokazane w naszym materiale wideo i już niedługo nabierzesz wprawy.

Pamiętaj, aby zawsze wyrzucać zużyte soczewki kontaktowe do kosza na śmieci. Nie wrzucaj ich do toalety ani umywalki.


Jeżeli będziesz potrzebować dodatkowych informacji dotyczących soczewek kontaktowych, możesz łatwo znaleźć wszystko, co warto wiedzieć w poniższych linkach: