SOCZEWKI Z FILTREM UV - KORZYŚCI Z BLOKOWANIA PROMIENIOWANIA UV

Soczewki kontaktowe, które pomagają chronić Twoje oczy przed słońcem

Chronisz swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV), ale czy wiesz, że Twoje oczy też wymagają ochrony przed słońcem? Wszystkie soczewki kontaktowe ACUVUE® blokują ponad 98% promieniowania UVB i 85% promieniowania UVA1+

JAK CHRONIĆ OCZY PRZED SŁOŃCEM

Chroń swoje oczy nawet w pochmurne dni

Większość z nas stara się chronić swoje oczy, gdy świeci słońce, ale promienie UV mogą uszkadzać nasze oczy również w pochmurne dni. Dlatego ważne jest, aby nieustannie chronić oczy przed oddziaływaniem promieniowania UV.

Weź pod uwagę porę dnia

Słońce świeci najmocniej od godziny 10:00 do 14:00. Twoje oczy są jednak najbardziej narażone na szkodliwe działanie słońca o poranku oraz późnym popołudniem. Staraj się więc chronić je przez cały dzień.

Uważaj na światło odbite

Światło odbijające się od piasku, śniegu czy wody wzmaga oddziaływanie promieni słonecznych. Podczas przebywania na plaży, na stoku narciarskim, w pobliżu wody lub na dużych wysokościach należy szczególnie chronić oczy.

Noś kapelusz

Kapelusz zapewni oczom dodatkową ochronę. Pomoże on też chronić przed słońcem twarz i klatkę piersiową i może ochronić Cię przed udarem słonecznym.

OCHRONA OCZU PRZED SŁOŃCEM ORAZ PROMIENIOWANIEM UV

Jeśli do ochrony przed promieniowaniem UV używasz okularów słonecznych, staraj się wybierać modele z dużymi soczewkami i z osłonami bocznymi, aby chroniły jak największą powierzchnię Twoich oczu.
Pamiętaj jednak, że nawet okulary słoneczne wysokiej jakości przepuszczają promienie słoneczne na swoich krawędziach. Soczewki kontaktowe z filtrami UV spoczywają na rogówce, zapewniając oczom dodatkową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Soczewki w połączeniu z okularami słonecznymi i kapeluszem zapewnią bardziej kompleksową ochronę Twoich oczu.
Należy też uważać na światło odbite. Światło odbijające się od piasku, śniegu czy wody wzmaga oddziaływanie promieni słonecznych. Podczas przebywania na plaży, na stoku narciarskim, w pobliżu wody lub na dużych wysokościach należy szczególnie chronić oczy.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

Twój specjalista pomoże Ci dobrać soczewki kontaktowe ACUVUE® odpowiednie dla Ciebie.

+OSTRZEŻENIE: Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE mogą zastępować okularów przeciwsłonecznych chroniących przed promieniowaniem UV lub gogli ochronnych, ponieważ nie zakrywają całkowicie oka ani okolic oczu. Należy stosować okulary chroniące oczy przed promieniowaniem UV, zgodnie z zaleceniami specjalisty. UWAGA: Długotrwały kontakt z promieniowaniem UV jest jednym z czynników ryzyka wystąpienia zaćmy. Oddziaływanie jest uzależnione od kilku czynników, w tym środowiskowych (wysokość nad poziomem morza, geografia, pokrywa chmur) i osobistych (zakres i charakterystyka aktywności poza domem). Soczewki kontaktowe z filtrem UV pomagają zapewnić ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dotychczas nie przeprowadzono jednak badań klinicznych, które wykazałyby, że noszenie soczewek kontaktowych z filtrem UV obniża ryzyko rozwoju zaćmy lub innych chorób oczu. Dodatkowych informacji udzielają specjaliści ochrony wzroku. *Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj

 

1. Dane firmy JJV 2022. Twierdzenia dotyczące całej marki ACUVUE - właściwości kliniczne i ogólne właściwości materiału.