SOCZEWKI Z FILTREM UV - KORZYŚCI Z BLOKOWANIA PROMIENIOWANIA UV

Soczewki kontaktowe, które pomagają chronić Twoje oczy przed słońcem

Chronisz swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV), ale czy wiesz, że Twoje oczy też wymagają ochrony przed słońcem? Wszystkie soczewki kontaktowe ACUVUE® blokują ponad 98% promieniowania UVB i 85% promieniowania UVA†.

JAK CHRONIĆ OCZY PRZED SŁOŃCEM

Chroń swoje oczy nawet w pochmurne dni

Większość z nas stara się chronić swoje oczy, gdy świeci słońce, ale promienie UV mogą uszkadzać nasze oczy również w pochmurne dni. Dlatego ważne jest, aby nieustannie chronić oczy przed oddziaływaniem promieniowania UV.

Weź pod uwagę porę dnia

Słońce świeci najmocniej od godziny 10:00 do 14:00. Twoje oczy są jednak najbardziej narażone na szkodliwe działanie słońca o poranku oraz późnym popołudniem. Staraj się więc chronić je przez cały dzień.

Uważaj na światło odbite

Światło odbijające się od piasku, śniegu czy wody wzmaga oddziaływanie promieni słonecznych. Podczas przebywania na plaży, na stoku narciarskim, w pobliżu wody lub na dużych wysokościach należy szczególnie chronić oczy.

Noś kapelusz

Kapelusz zapewni oczom dodatkową ochronę. Pomoże on też chronić przed słońcem twarz i klatkę piersiową i może ochronić Cię przed udarem słonecznym.

OCHRONA OCZU PRZED SŁOŃCEM ORAZ PROMIENIOWANIEM UV

Jeśli do ochrony przed promieniowaniem UV używasz okularów słonecznych, staraj się wybierać modele z dużymi soczewkami i z osłonami bocznymi, aby chroniły jak największą powierzchnię Twoich oczu.
Pamiętaj jednak, że nawet okulary słoneczne wysokiej jakości przepuszczają promienie słoneczne na swoich krawędziach. Soczewki kontaktowe z filtrami UV spoczywają na rogówce i na soczewce oka, zapewniając oczom dodatkową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Soczewki w połączeniu z okularami słonecznymi i kapeluszem zapewnią bardziej kompleksową ochronę Twoich oczu.
Należy też uważać na światło odbite. Światło odbijające się od piasku, śniegu czy wody wzmaga oddziaływanie promieni słonecznych. Podczas przebywania na plaży, na stoku narciarskim, w pobliżu wody lub na dużych wysokościach należy szczególnie chronić oczy.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

Twój specjalista pomoże Ci dobrać soczewki kontaktowe ACUVUE® odpowiednie dla Ciebie.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Pacjent otrzyma 5 soczewek jednodniowych lub jedną dwutygodniową na każde wymagające korekcji oko. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Organizatorem Promocji jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Sprawdź Regulamin.

†Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich.