RODZAJE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Ten przewodnik jest dla Ciebie, jeśli zastanawiasz się, czym są soczewki kontaktowe i w jaki sposób mogłyby one pomóc Ci widzieć wyraźnie bez konieczności noszenia okularów.

Zasada działania soczewek kontaktowych jest taka sama, co w przypadku okularów. Podobnie jak te ostatnie, soczewki załamują odpowiednio światło i kierują je na siatkówkę, aby umożliwić Ci poprawę ostrości widzenia. Soczewki kontaktowe umieszcza się bezpośrednio na powierzchni gałki ocznej. Można za ich pomocą skorygować krótkowzroczność (miopię), nadwzroczność (hiperopię), astygmatyzm oraz prezbiopię.

SOCZEWKI KONTAKTOWE WG TYPU

Soczewki kontaktowe dzieli się często ze względu na częstotliwość ich wymiany

SOCZEWKI KONTAKTOWE WG WADY WZROKU

SOCZEWKI KONTAKTOWE DO KOREKCJI KRÓTKOWZROCZNOŚCI I NADWZROCZNOŚCI

Gdy jesteś krótkowidzem, masz trudności z wyraźnym widzeniem na dalsze odległości. Przy nadwzroczności możesz mieć z kolei trudności z ostrym widzeniem z bliska. Są to dwie najczęściej występujące wady wzroku, które wymagają korekcji.

SOCZEWKI KONTAKTOWE DO KOREKCJI ASTYGMATYZMU

Jeśli masz astygmatyzm, możesz mieć trudności z ostrym widzeniem na każdą odległość. Miękkie toryczne soczewki kontaktowe korygują astygmatyzm, kompensując indywidualne różnice w kształcie oka i umożliwiając poprawne skupianie się światła na siatkówce.

SOCZEWKI KONTAKTOWE DO KOREKCJI PREZBIOPI

Prezbiopia jest to zjawisko powszechnie występujące wśród osób powyżej 40. roku życia, które utrudnia ostre widzenie z bliska, szczególnie przy słabym oświetleniu. Używając wieloogniskowych soczewek kontaktowych, możesz widzieć wyraźnie.

SOCZEWKI KONTAKTOWE WG STYLU ŻYCIA

ZALETY ACUVUE®

Inspirują nas Twoje oczy. Od ponad 30 lat nieustannie pracujemy nad tworzeniem soczewek kontaktowych, które idealnie pasują do Twoich wyjątkowych oczu, stylu życia oraz potrzeb w zakresie korekcji wzroku.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

Twój specjalista pomoże Ci dobrać soczewki kontaktowe ACUVUE® odpowiednie dla Ciebie.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Pacjent otrzyma 5 soczewek jednodniowych lub jedną dwutygodniową na każde wymagające korekcji oko. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Organizatorem Promocji jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Sprawdź Regulamin.