WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa dla wszystkich ACUVUE® brandów

(Z wyjątkiem ACUVUE® VITA®, 1-DAY ACUVUE® DEFINE® i ACUVUE® 2 COLOURS

Ważne informacje dla osób noszących soczewki kontaktowe: soczewki kontaktowe ACUVUE® mogą być używane do korekcji wzroku. Specjalista określi, czy soczewki kontaktowe będą dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

Jak mam używać moich soczewek? Postępuj zgodnie z harmonogramem noszenia i wymiany soczewek oraz instrukcjami dotyczącymi właściwej pielęgnacji soczewek dostarczonymi przez specjalistę oraz zgodnie z informacjami o produkcie dostępnymi w instrukcji użytkowania.

Czy istnieje ryzyko związane z noszeniem soczewek kontaktowych? Podczas noszenia soczewek kontaktowych mogą wystąpić rzadkie, ale poważne problemy z oczami. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać ze specjalistą o prawidłowym i bezpiecznym noszeniu soczewek oraz o tym, jak dbać o soczewki.

Kto nie powinien nosić soczewek kontaktowych? Tylko Twój specjalista może określić, czy soczewki kontaktowe są dla Ciebie odpowiednie. NIE zakładaj soczewek kontaktowych, jeśli masz infekcję oka, jakąkolwiek chorobę oczu lub chorobę ogólnoustrojową, która może mieć wpływ na oczy, lub jeśli jesteś uczulony na jakiekolwiek składniki produktu. Jeśli odczuwasz dyskomfort oczu, nadmierne łzawienie, zmiany widzenia, zaczerwienienie lub inne problemy z oczami, zdejmij soczewkę i natychmiast skontaktuj się z okulistą.

 

WIELOFUNKCYJNY PŁYN DEZYNFEKUJĄCY ACUVUE™ REVITALENS

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa: używaj ACUVUE® RevitaLens MPDS do pielęgnacji miękkich (hydrofilowych) soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowo-hydrożelowych (do dezynfekcji, czyszczenia, płukania i przechowywania soczewek). Jeśli jesteś uczulony na jakiekolwiek składniki ACUVUE® RevitaLens MPDS, nie używaj go. Aby uniknąć poważnych problemów z oczami, należy koniecznie postępować zgodnie ze wskazówkami specjalisty i wszystkimi instrukcjami na etykietach dotyczącymi prawidłowego użytkowania soczewek i produktów do ich pielęgnacji, w tym pojemnika na soczewki. Jeśli wystąpi podrażnienie oczu lub jakakolwiek choroba oczu, natychmiast przerwij noszenie soczewek i skontaktuj się ze specjalistą. Aby prawidłowo korzystać z tego produktu i zapoznać się z pełną listą środków ostrożności, należy przeczytać i zachować ulotkę dołączoną do opakowania.