Istnieje wiele mitów na temat soczewek kontaktowych. Poniżej obalamy te najpopularniejsze!

Soczewka kontaktowa może się zagubić z tyłu gałki ocznej

Jest to fizycznie niemożliwe. Twoje oko pokryte jest specjalną membraną, która łączy się z wewnętrzną stroną powiek, dlatego nic (w tym soczewka kontaktowa) nie jest w stanie przedostać się za oko.

Soczewki kontaktowe mogą zadrapać oko

Mogą występować pewne problemy związane z noszeniem soczewek kontaktowych, ale są one bardzo rzadkie. Większość z nich wynika z niewłaściwego dopasowania soczewek lub niezastosowania się do zaleceń specjalisty dotyczących harmonogramu wymiany soczewek.

Jeśli doświadczysz uczucia dyskomfortu lub zaburzeń widzenia podczas noszenia soczewek kontaktowych, natychmiast je zdejmij i zadzwoń do swojego optyka.

Soczewki kontaktowe mogą przykleić się do oka

Soczewka kontaktowa nie może przykleić się do oka, jeśli tylko przestrzegasz zaleceń Twojego specjalisty dotyczących noszenia, pielęgnacji i zdejmowania soczewek kontaktowych. Pamiętaj, aby zdejmować soczewki przed snem, a jeśli masz uczucie suchości, to przed zdjęciem soczewek użyj kropli do oczu.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj.

1. Dane firmy JJV 2021. Soczewki kontaktowe marki ACUVUE® for ASTIGMATISM - odsetek zadowalających dopasowań, orientacja, stabilność rotacyjna oraz właściwości optyczne.