Istnieje wiele mitów na temat soczewek kontaktowych. Poniżej obalamy te najpopularniejsze!

Soczewka kontaktowa może się zagubić z tyłu gałki ocznej

Jest to fizycznie niemożliwe. Twoje oko pokryte jest specjalną membraną, która łączy się z wewnętrzną stroną powiek, dlatego nic (w tym soczewka kontaktowa) nie jest w stanie przedostać się za oko.

Soczewki kontaktowe mogą zadrapać oko

Mogą występować pewne problemy związane z noszeniem soczewek kontaktowych, ale są one bardzo rzadkie. Większość z nich wynika z niewłaściwego dopasowania soczewek lub niezastosowania się do zaleceń specjalisty dotyczących harmonogramu wymiany soczewek.

Jeśli doświadczysz uczucia dyskomfortu lub zaburzeń widzenia podczas noszenia soczewek kontaktowych, natychmiast je zdejmij i zadzwoń do swojego specjalisty ochrony
zdrowia oczu.

Soczewki kontaktowe mogą przykleić się do oka

Soczewka kontaktowa nie może przykleić się do oka, jeśli tylko przestrzegasz zaleceń Twojego specjalisty dotyczących noszenia, pielęgnacji i zdejmowania soczewek kontaktowych. Pamiętaj, aby zdejmować soczewki przed snem, a jeśli masz uczucie suchości, to przed zdjęciem soczewek użyj kropli do oczu.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj.

1. Dane firmy JJV 2021. Soczewki kontaktowe marki ACUVUE® for ASTIGMATISM - odsetek zadowalających dopasowań, orientacja, stabilność rotacyjna oraz właściwości optyczne.