PREZBIOPIA (STAROWZROCZNOŚĆ) - OBJAWY I PRZYCZYNY

Czy z wiekiem zaczynają pojawiać się u Ciebie problemy z ostrym widzeniem z bliska? Prezbiopia (starczowzroczność) wpływa na zdolność skupiania wzroku na obiektach znajdujących się w pobliżu. Dzieję się tak, ponieważ Twoja naturalna soczewka wewnątrzgałkowa traci stopniowo swoją elastyczność. To właśnie prezbiopia.

Co powoduje prezbiopię?

Starczowzroczność czyli prezbiopia występuje w wyniku zmian zachodzących w soczewce wewnątrzgałkowej, która z czasem w naturalny sposób staje się grubsza i bardziej sztywna. Kształt soczewki w oku zmienia się, aby umożliwić skupianie wzroku naprzemiennie na obiektach znajdujących się daleko i blisko. W miarę jak z wiekiem soczewka staje się grubsza i mniej elastyczna, zmniejsza się jej zdolność do zmiany kształtu. Pierwsze objawy występują zwykle po 40. roku życia, ale mogą też wystąpić wcześniej lub później.

Objawy prezbiopii

Na wczesnym etapie prezbiopii (inaczej starczowzroczności) możesz zauważyć, że dostosowywanie ostrości wzroku zajmuje trochę więcej czasu lub wymaga większego wysiłku. Niektóre osoby zaobserwują to przy słabym oświetleniu lub gdy są zmęczone. Symptomy oraz moment ich zaobserwowania mogą się różnić, a niektórzy poza trudnościami z dostosowywaniem ostrości mogą zaobserwować u siebie zmęczenie oczu i bóle głowy. Jeśli zauważysz u siebie podobne objawy, skontaktuj się ze swoim specjalistą, aby uzyskać więcej informacji.

DIAGNOZOWANIE PREZBIOPII

Badanie wzroku przeprowadzone przez specjalistę pozwoli stwierdzić, czy masz prezbiopię. Specjalista przeprowadzi ocenę Twojego wzroku i stanu zdrowia, aby stwierdzić, czy trudności z dostosowywaniem ostrości są wynikiem początkowego stadium prezbiopii. Prezbiopia (zwana również starczowzrocznoscią) jest chorobą postępującą, dlatego zawsze zaleca się regularne badanie wzroku w celu zachowania dobrego widzenia i zdrowia oczu.

SOCZEWKI KONTAKTOWE NA PREZBIOPIĘ

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj . Soczewki kontaktowe ACUVUE® mogą być używane do korekcji wzroku. Stosuj kojące krople do oczu blink® Intensive i blink® Intensive PLUS w celu tymczasowego złagodzenia pieczenia, podrażnienia i dyskomfortu w wyniku wysuszenia oka lub wystawienia na działanie wiatru lub słońca, a także jako środek chroniący przed dalszym podrażnieniem. Używaj kropli blink Contacts® do smarowania i ponownego nawilżania miękkich i gazoprzepuszczalnych soczewek kontaktowych, aby złagodzić suchość i podrażnienia, które mogą być związane z noszeniem soczewek, oraz aby amortyzować soczewki, umieszczając kroplę na oko przed włożeniem soczewek. Używaj ACUVUE® RevitaLens do pielęgnacji miękkich (hydrofilowych) soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowohydrożelowych (do dezynfekcji, czyszczenia, płukania i przechowywania soczewek). Aby uzyskać więcej informacji na temat wyrobów medycznych, w tym ich prawidłowego noszenia, pielęgnacji i bezpieczeństwa, porozmawiaj ze swoim okulistą lub optometrystą i przeczytaj instrukcję użytkowania oraz zapoznaj się z informacjami na www.acuvue.pl/informacja. Znaki towarowe prezentowanych produktów należą do:Johnson & Johnson.