PREZBIOPIA (STAROWZROCZNOŚĆ) - OBJAWY I PRZYCZYNY

Czy z wiekiem zaczynają pojawiać się u Ciebie problemy z ostrym widzeniem z bliska? Dzieję się tak, ponieważ Twoja naturalna soczewka wewnątrzgałkowa traci stopniowo swoją elastyczność. To właśnie prezbiopia.

Co powoduje prezbiopię?

Starczowzroczność czyli prezbiopia występuje w wyniku zmian zachodzących w soczewce wewnątrzgałkowej, która z czasem w naturalny sposób staje się grubsza i bardziej sztywna. Kształt soczewki w oku zmienia się, aby umożliwić skupianie wzroku naprzemiennie na obiektach znajdujących się daleko i blisko. W miarę jak z wiekiem soczewka staje się grubsza i mniej elastyczna, zmniejsza się jej zdolność do zmiany kształtu. Pierwsze objawy występują zwykle po 40. roku życia, ale mogą też wystąpić wcześniej lub później.

Objawy prezbiopii

Na wczesnym etapie prezbiopii (inaczej starczowzroczności) możesz zauważyć, że dostosowywanie ostrości wzroku zajmuje trochę więcej czasu lub wymaga większego wysiłku. Niektóre osoby zaobserwują to przy słabym oświetleniu lub gdy są zmęczone. Symptomy oraz moment ich zaobserwowania mogą się różnić, a niektórzy poza trudnościami z dostosowywaniem ostrości mogą zaobserwować u siebie zmęczenie oczu i bóle głowy. Jeśli zauważysz u siebie podobne objawy, skontaktuj się ze swoim specjalistą, aby uzyskać więcej informacji.

DIAGNOZOWANIE PREZBIOPII

Badanie wzroku przeprowadzone przez specjalistę pozwoli stwierdzić, czy masz prezbiopię. Specjalista przeprowadzi ocenę Twojego wzroku i stanu zdrowia, aby stwierdzić, czy trudności z dostosowywaniem ostrości są wynikiem początkowego stadium prezbiopii. Prezbiopia (zwana również starczowzrocznoscią) jest wadą refrakcji, dlatego zawsze zaleca się regularne badanie wzroku w celu zachowania dobrego widzenia i zdrowia oczu.

SOCZEWKI KONTAKTOWE NA PREZBIOPIĘ

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj.