KORZYŚCI Z KORZYSTANIA Z SOCZEWEK KONTAKTOWYCH DLA DZIECI I NASTOLATKÓW

Jakość widzenia

Soczewki kontaktowe zapewniają pełne pole widzenia, pozwalając dzieciom łatwiej zauważyć obiekty kątem oka.

Wolność

Soczewki kontaktowe zapewniają dzieciom wolność, dzięki czemu mogą biegać, uprawiać sport i bawić się. Możesz też zapomnieć o strachu związanym z uszkodzeniem okularów korekcyjnych. (Warto pamiętać, że w niektórych dyscyplinach sportowych wciąż należy nosić okulary ochronne).

Wygląd

Soczewki kontaktowe mogą poprawić samoocenę Twojego dziecka. Przeprowadzone badanie kliniczne wykazało, że 80% rodziców zgodziło się ze stwierdzeniem, że soczewki kontaktowe poprawiły pewność siebie u ich dzieci**.

Przystępna cena

Koszt soczewek kontaktowych zależy od ich rodzaju i częstotliwości użytkowania; niektórzy noszą soczewki każdego dnia, a inni zakładają je okazjonalnie, przed konkretną czynnością.

CZY DZIECKO JEST GOTOWE NA SOCZEWKI?

Nie ma minimalnego wieku, od którego można nosić soczewki kontaktowe.

Najważniejsze jest to, czy Twoje dziecko jest na tyle dojrzałe, i zmotywowane, aby nosić i odpowiednio dbać o swoje soczewki, ponieważ wymagają one odpowiedniej higieny i pielęgnacji.
Sam będziesz w stanie najlepiej ocenić stopień dojrzałości swojego dziecka. Jeśli uważasz, że dziecko wykazuje się odpowiedzialną postawą w domu i w szkole, to być może jest już gotowe na rozpoczęcie korzystania z soczewek.

KOSZT SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

PRZYSTĘPNA CENA

Koszt soczewek rozkłada się w czasie i zależy od liczby zakupionych kompletów oraz częstotliwości ich użytkowania. Pamiętaj, że Twoje dziecko nadal będzie potrzebowało zapasowej pary okularów.

ŁATWO ROZPOCZNIESZ

MASZ PYTANIA?

Odpowiedzi na nie oraz dodatkowe informacje znajdziesz w dziale Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

**Badanie kliniczne z udziałem nastoletnich użytkowników soczewek kontaktowych, w którym przepytywano nastolatków oraz ich rodziców. Walline JJ, Jones LA, Rah MJ, et al; CLIP Study Group. Contact Lenses in Pediatric (CLIP) Study: Benefits of Contact Lens Wear for Children and Teens. Eye & Contact Lens 33(6): 317-321, 2007.