Skip to main content

Szukaj

KORZYŚCI Z KORZYSTANIA Z SOCZEWEK KONTAKTOWYCH DLA DZIECI I NASTOLATKÓW

Jakość widzenia

Soczewki kontaktowe zapewniają pełne pole widzenia, pozwalając dzieciom łatwiej zauważyć obiekty kątem oka.

Wolność

Soczewki kontaktowe zapewniają dzieciom wolność, dzięki czemu mogą biegać, uprawiać sport i bawić się. Możesz też zapomnieć o strachu związanym z uszkodzeniem okularów korekcyjnych. (Warto pamiętać, że w niektórych dyscyplinach sportowych wciąż należy nosić okulary ochronne).

Wygląd

Soczewki kontaktowe mogą poprawić samoocenę Twojego dziecka. Przeprowadzone badanie kliniczne wykazało, że 80% rodziców zgodziło się ze stwierdzeniem, że soczewki kontaktowe poprawiły pewność siebie u ich dzieci**.

Przystępna cena

Koszt soczewek kontaktowych zależy od ich rodzaju i częstotliwości użytkowania; niektórzy noszą soczewki każdego dnia, a inni zakładają je okazjonalnie, przed konkretną czynnością.

CZY DZIECKO JEST GOTOWE NA SOCZEWKI?

Roześmiane matka z córką

Nie ma minimalnego wieku, od którego można nosić soczewki kontaktowe.

Najważniejsze jest to, czy Twoje dziecko jest na tyle dojrzałe, i zmotywowane, aby nosić i odpowiednio dbać o swoje soczewki, ponieważ wymagają one odpowiedniej higieny i pielęgnacji.
Sam będziesz w stanie najlepiej ocenić stopień dojrzałości swojego dziecka. Jeśli uważasz, że dziecko wykazuje się odpowiedzialną postawą w domu i w szkole, to być może jest już gotowe na rozpoczęcie korzystania z soczewek.

KOSZT SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Zbliżenie na ręce trzymające portfel

PRZYSTĘPNA CENA

Koszt soczewek rozkłada się w czasie i zależy od liczby zakupionych kompletów oraz częstotliwości ich użytkowania. Pamiętaj, że Twoje dziecko nadal będzie potrzebowało zapasowej pary okularów.

ŁATWO ROZPOCZNIESZ

MASZ PYTANIA?

Odpowiedzi na nie oraz dodatkowe informacje znajdziesz w dziale Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Pacjent otrzyma 5 soczewek jednodniowych lub jedną dwutygodniową na każde wymagające korekcji oko. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Organizatorem Promocji jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Sprawdź Regulamin.

**Badanie kliniczne z udziałem nastoletnich użytkowników soczewek kontaktowych, w którym przepytywano nastolatków oraz ich rodziców. Walline JJ, Jones LA, Rah MJ, et al; CLIP Study Group. Contact Lenses in Pediatric (CLIP) Study: Benefits of Contact Lens Wear for Children and Teens. Eye & Contact Lens 33(6): 317-321, 2007.