Skip to main content

Szukaj
Cześć! Szukasz czegoś? Kliknij Tutaj
Cieszymy się, że nas odwiedzasz. Jak możemy Ci pomóc?
Jesteś we właściwym miejscu
Sprawdź porady dla użytkowników.
Dowiedz się więcej na temat czyszczenia i pielęgnacji soczewek kontaktowych.

ZAĆMA

Zaćma inaczej zwana też kataraktą to zmętnienie soczewki oka

Grafika zamglonego oka

Objawy

Zaćma może początkowo nie dawać żadnych objawów, ale z czasem powoduje mętne lub zamazane widzenie. Może także intensyfikować odblaski, co sprawia, że obserwacja jasnych obiektów wiąże się z dyskomfortem.

Dojrzały mężczyzna czytający gazetę

Przyczyny

W większości przypadków zaćma jest związana z wiekiem, dlatego najczęściej występuje u osób starszych. Inne domniemane czynniki ryzyka to m.in. ekspozycja na szkodliwe promieniowanie UV, niezbilansowana dieta, palenie papierosów, cukrzyca oraz występowanie tej choroby w rodzinie.

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie zaćmę, ale nie masz objawów zaburzenia widzenia lub nie są one nasilone, leczenie nie musi być konieczne. Jednak gdy zaćma zaczyna utrudniać Ci codzienne funkcjonowanie, operacja wymiany zmętniałej soczewki może pomóc przywrócić prawidłowe widzenie.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Pacjent otrzyma 5 soczewek jednodniowych lub jedną dwutygodniową na każde wymagające korekcji oko. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Organizatorem Promocji jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Sprawdź Regulamin.