JĘCZMIEŃ - PRZYCZYNY, OBJAWY I LECZENIE

Jęczmień to bolesny guzek na powiece.

Objawy

Jęczmień to niewielki ropień na powiece, wywołujący także zaczerwienienie oka i powieki oraz odpowiadający za wodnistą wydzielinę. Jest często bolesny i nieestetyczny.

Przyczyny

Przyczyną wystąpienia jęczmienia są zakażenia bakteryjne.

Jęczmień na ogół ustępuje samoistnie. Można przyspieszyć ten proces, przyciskając do jęczmienia czystą i ciepłą flanelową szmatkę. Nigdy jednak nie można go wyciskać. Jeśli jęczmień nie ustępuje lub jest bardzo bolesny, należy zasięgnąć porady specjalisty.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj.

†Wszystkie soczewki marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga zapewnić ochronę przed przenikaniem szkodliwego promieniowania ultrafioletowego do rogówki i położonych głębiej struktur oka. Soczewki kontaktowe wyposażone w filtr UV NIE MOGĄ zastąpić pełnej ochrony oczu takiej jak okulary przeciwsłoneczne zatrzymujące promieniowanie ultrafioletowe, ponieważ soczewka nie osłania całej powierzchni oka ani sąsiednich obszarów. Należy nadal stosować okulary przeciwsłoneczne pochłaniające promieniowanie UV, zgodnie z zaleceniami specjalisty.