ALERGIA OCZU - OBJAWY, PRZYCZYNY I PRZECIWDZIAŁANIE

Alergia oczu (alergiczne zapalenie spojówek) to zapalenie oka spowodowane kontaktem z alergenami, takimi jak pyłki, pleśń, drobinki kurzu czy sierść zwierząt domowych.

Objawy alergii oczu

Zaczerwienione, swędzące, obrzęknięte i łzawiące oczy, którym może towarzyszyć uczucie kłucia i pieczenia. Możesz również mieć wrażenie piasku pod powiekami i czasowo zamazane widzenie. Dodatkowymi objawami towarzyszącymi alergii oczu może być katar lub swędzenie w nosie, kichanie, kaszel i bóle głowy.

Przyczyny alergii oczu

Alergia oczu jest wynikiem walki układu odpornościowego organizmu z przeważnie nieszkodliwym materiałem, którego nie rozpoznaje. Jest też czasami nazywana reakcją nadwrażliwości. Alergeny, czyli materiały, na które ciało ma nadwrażliwość, wnikają do oczu. Organizm reaguje, wytwarzając substancje chemiczne zwane histaminami, które wywołują stan zapalny.

Zidentyfikowanie i unikanie kontaktu z alergenem. Jeśli stykasz się ze znanym Ci alergenem, a masz na sobie soczewki – zdejmij je. Pomocne może okazać się też użycie płynu do przemywania oczu dostępnego w aptekach i u specjalistów, a nawet nawilżające krople do oczu. Jeśli objawy się utrzymują, porozmawiaj ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą na temat możliwości leczenia. Mogą być to na przykład leki (dostępne na receptę lub bez niej).

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Pacjent otrzyma 5 soczewek jednodniowych lub jedną dwutygodniową na każde wymagające korekcji oko. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Organizatorem Promocji jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Sprawdź Regulamin.