ALERGIA OCZU - OBJAWY, PRZYCZYNY I PRZECIWDZIAŁANIE

Alergia oczu (alergiczne zapalenie spojówek) to zapalenie oka spowodowane kontaktem z alergenami, takimi jak pyłki, pleśń, drobinki kurzu czy sierść zwierząt domowych.

Objawy alergii oczu

Zaczerwienione, swędzące, obrzęknięte i łzawiące oczy, którym może towarzyszyć uczucie kłucia i pieczenia. Możesz również mieć wrażenie piasku pod powiekami i czasowo zamazane widzenie. Dodatkowymi objawami towarzyszącymi alergii oczu może być katar lub swędzenie w nosie, kichanie, kaszel i bóle głowy.

Przyczyny alergii oczu

Alergia oczu jest wynikiem walki układu odpornościowego organizmu z przeważnie nieszkodliwym materiałem, którego nie rozpoznaje. Jest też czasami nazywana reakcją nadwrażliwości. Alergeny, czyli materiały, na które ciało ma nadwrażliwość, wnikają do oczu. Organizm reaguje, wytwarzając substancje chemiczne zwane histaminami, które wywołują stan zapalny.

Zidentyfikowanie i unikanie kontaktu z alergenem. Jeśli stykasz się ze znanym Ci alergenem, a masz na sobie soczewki – zdejmij je. Pomocne może okazać się też użycie płynu do przemywania oczu dostępnego w aptekach i u specjalistów, a nawet nawilżające krople do oczu. Jeśli objawy się utrzymują, porozmawiaj ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą na temat możliwości leczenia. Mogą być to na przykład leki (dostępne na receptę lub bez niej).

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj . Soczewki kontaktowe ACUVUE® mogą być używane do korekcji wzroku. Stosuj kojące krople do oczu blink® Intensive i blink® Intensive PLUS w celu tymczasowego złagodzenia pieczenia, podrażnienia i dyskomfortu w wyniku wysuszenia oka lub wystawienia na działanie wiatru lub słońca, a także jako środek chroniący przed dalszym podrażnieniem. Używaj kropli blink Contacts® do smarowania i ponownego nawilżania miękkich i gazoprzepuszczalnych soczewek kontaktowych, aby złagodzić suchość i podrażnienia, które mogą być związane z noszeniem soczewek, oraz aby amortyzować soczewki, umieszczając kroplę na oko przed włożeniem soczewek. Używaj ACUVUE® RevitaLens do pielęgnacji miękkich (hydrofilowych) soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowohydrożelowych (do dezynfekcji, czyszczenia, płukania i przechowywania soczewek). Aby uzyskać więcej informacji na temat wyrobów medycznych, w tym ich prawidłowego noszenia, pielęgnacji i bezpieczeństwa, porozmawiaj ze swoim okulistą lub optometrystą i przeczytaj instrukcję użytkowania oraz zapoznaj się z informacjami na www.acuvue.pl/informacja. Znaki towarowe prezentowanych produktów należą do:Johnson & Johnson.