ZAPALENIE SPOJÓWEK - OBJAWY, PRZYCZNYY I LECZENIE

Zapalenie spojówek to częsta dolegliwość, czasami nazywana „chorobą czerwonych oczu”.

Objawy

Zapalenie spojówek to stan zapalny przezroczystej błony śluzowej (spojówki), która pokrywa białą część Twojego oka. Oko może łzawić i swędzieć. Może też być zaczerwienione, obrzmiewać i produkować wodnistą lub lepką wydzielinę.

Przyczyny

Istnieją dwa podstawowe rodzaje zapalenia spojówek: zapalenie zakaźne wywołane przez infekcję wirusową lub bakteryjną oraz zapalenie alergiczne wywołane przez reakcję alergiczną na jakąś substancję, np. drobinki kurzu czy pyłki.

Zapalenie spojówek zwykle mija samoistnie po upływie maksymalnie dwóch tygodni. W niektórych przypadkach wymaga leczenia za pomocą kropli z antybiotykiem czy leków antyhistaminowych (przeciwdziałających alergii). Skontaktuj się ze swoim specjalistą, jeśli podejrzewasz, że masz zapalenie spojówek.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj . Soczewki kontaktowe ACUVUE® mogą być używane do korekcji wzroku. Stosuj kojące krople do oczu blink® Intensive i blink® Intensive PLUS w celu tymczasowego złagodzenia pieczenia, podrażnienia i dyskomfortu w wyniku wysuszenia oka lub wystawienia na działanie wiatru lub słońca, a także jako środek chroniący przed dalszym podrażnieniem. Używaj kropli blink Contacts® do smarowania i ponownego nawilżania miękkich i gazoprzepuszczalnych soczewek kontaktowych, aby złagodzić suchość i podrażnienia, które mogą być związane z noszeniem soczewek, oraz aby amortyzować soczewki, umieszczając kroplę na oko przed włożeniem soczewek. Używaj ACUVUE® RevitaLens do pielęgnacji miękkich (hydrofilowych) soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowohydrożelowych (do dezynfekcji, czyszczenia, płukania i przechowywania soczewek). Aby uzyskać więcej informacji na temat wyrobów medycznych, w tym ich prawidłowego noszenia, pielęgnacji i bezpieczeństwa, porozmawiaj ze swoim okulistą lub optometrystą i przeczytaj instrukcję użytkowania oraz zapoznaj się z informacjami na www.acuvue.pl/informacja. Znaki towarowe prezentowanych produktów należą do:Johnson & Johnson.