Zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych jest łatwiejsze niż Ci się wydaje. Może z początku wymagać trochę czasu, ale praktyka czyni mistrza. Zobacz, jak robią to użytkownicy soczewek kontaktowych.

Postępuj zgodnie z instrukcją. Stanowi ona uzupełnienie wiedzy przekazanej przez specjalistę; zawsze przestrzegaj zaleceń swojego specjalisty.

ZAKŁADANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH W CZTERECH PROSTYCH KROKACH

Zanim zaczniesz

Umyj ręce mydłem (najlepiej nieperfumowanym, antybakteryjnym mydłem w płynie), a następnie opłucz je i wysusz niestrzępiącym się ręcznikiem. Warto zawsze zaczynać zakładanie soczewek w tej samej kolejności, np. od prawego oka. W ten sposób unikniesz pomylenia soczewek.

Sprawdź, czy soczewka kontaktowa nie wywinęła się na drugą stronę

Aby to ustalić, wystarczy umieścić soczewkę na czubku palca i skierować ją do światła. Jeśli krawędzie wyginają się na zewnątrz, soczewka jest wywinięta na drugą stronę. Jeśli soczewka ma kształt idealnie półkulisty, wszystko jest w porządku. Na większości soczewek kontaktowych ACUVUE®umieszczono również wskaźnik z cyframi 123, który pozwala łatwo rozpoznać, kiedy są wywinięte na drugą stronę. Jeśli cyfry nie są odbite lustrzanie, wszystko jest w porządku.

Przytrzymaj oko otwarte

Za pomocą palców wolnej ręki delikatnie przytrzymaj górną powiekę, aby powstrzymać odruch mrugania. Trzymając soczewkę na czubku palca, użyj pozostałych palców ręki trzymającej soczewkę do przytrzymania dolnej powieki.

Zakładanie soczewki

Kontrolując ruch swoich rąk, skieruj wzrok ku górze i umieść soczewkę na oku. Następnie powoli puść powiekę i na chwilę zamknij oko, aby soczewka dopasowała się do gałki ocznej. Powtórz powyższe kroki dla drugiego oka.

ZDEJMOWANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH W CZTERECH PROSTYCH KROKACH

Upewnij się, że Twoje ręce są umyte i osuszone

Zacznij od prawego oka, aby nie pomylić soczewek. Skieruj wzrok ku górze i delikatnie przytrzymaj dolną powiekę za pomocą środkowego palca.

Powoli przybliżaj palec wskazujący do oka

Dopóki nie dotkniesz dolnej krawędzi soczewki. Następnie zsuń soczewkę w dół na białą część oka.

Delikatnie ściśnij soczewkę

Używając kciuka i palca wskazującego, a następnie wyjmij ją z oka. Powtórz te czynności, aby zdjąć lewą soczewkę.

Po zdjęciu soczewek kontaktowych

Wyrzuć jednodniowe soczewki lub wyczyść i zdezynfekuj soczewki wielokrotnego użytku. UWAGA: Nigdy nie używaj wody z kranu do płukania soczewek kontaktowych lub pojemnika na soczewki.

UWAGA: Nigdy nie używaj wody z kranu do płukania soczewek kontaktowych lub pojemnika na soczewki.

POSŁUGIWANIE SIĘ SOCZEWKAMI KONTAKTOWYMI

Posługiwanie się soczewkami kontaktowymi wkrótce stanie się dla Ciebie czymś naturalnym. W naszych soczewkach zastosowaliśmy jednak kilka rozwiązań, które dodatkowo Ci to ułatwią.

JASNONIEBIESKIE ZABARWIENIE

Soczewki ACUVUE® mają jasnoniebieskie zabarwienie, aby było je lepiej widać w opakowaniu i pojemniku na soczewki. Nie przejmuj się – zabarwienie nie będzie zauważalne po założeniu soczewki.

SPRAWDZANIE KRAWĘDZI SOCZEWKI

Gdy masz już soczewkę na opuszku palca, łatwo sprawdzisz, czy nie wywinęła się na drugą stronę. Jeśli soczewka ma kształt miseczki o prostych krawędziach, możesz ją założyć. Jeśli krawędź jest wywinięta na zewnątrz, odwróć soczewkę na drugą stronę.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Dowiedz się, jak prawidłowo czyścić i pielęgnować soczewki kontaktowe

Zacznij odpowiednio swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi dzięki poradom dla nowych użytkowników