KOREKCJA WZROKU - OKULARY, SOCZEWKI KONTAKTOWE CZY KOREKCJA LASEROWA?

JAKIE METODY KOREKCJI WZROKU SĄ DOSTĘPNE?

Jeśli Twój wzrok wymaga korekcji, wybór odpowiedniej metody pozwoli Ci cieszyć się wyraźnym widzeniem i poprawi jakość Twojego życia. Specjalista może zalecić jedno z poniższych:

OKULARY NA RECEPTĘ

Okulary działają na tej samej zasadzie co soczewki kontaktowe. Załamują światło i skupiają je na siatkówce w celu poprawy wzroku. Pozwalają skorygować krótkowzroczność (miopię), nadwzroczność (hiperopię), astygmatyzm oraz związane z wiekiem trudności z ostrym widzeniem z bliska (prezbiopię).

Okulary są modne i popularne. Dostępne są oprawki w różnym stylu, wykonane z rozmaitych materiałów i w każdej kategorii cenowej. Specjalista przeprowadzi badanie Twoich oczu i na jego podstawie dobierze odpowiednie parametry szkieł. Może też zalecić konkretne powłoki na szkła.

Rodzaje soczewek do okularów

  • Jednoogniskowe soczewki korygujące nadwzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm lub trudności z wyraźnym widzeniem z bliska.
  • Soczewki progresywne (zwane też zmiennoogniskowymi lub wieloogniskowymi) korygujące prezbiopię. Te soczewki umożliwiają wyraźne widzenie zarówno z bliska, jak i na dalsze odległości.

Zastanawiasz się nad kupnem okularów?

Jeśli planujesz zamówić okulary, koniecznie odwiedź specjalistę, który przeprowadzi badanie Twojego wzroku i upewni się, że masz aktualną receptę, a następnie zaleci właściwą metodę korekcji wzroku dopasowaną do Twoich potrzeb i stylu życia. Specjalista może na przykład zalecić naprzemienne używanie okularów i soczewek kontaktowych w zależności od wykonywanej czynności.

SOCZEWKI KONTAKTOWE

Podobnie jak okulary, soczewki kontaktowe załamują odpowiednio światło i skupiają je na siatkówce, aby poprawić ostrość widzenia. Soczewki kontaktowe umieszcza się bezpośrednio na powierzchni oka i można ich używać do korekcji krótkowzroczności (miopii), nadwzroczności (hiperopii), astygmatyzmu i problemów z ostrym widzeniem z bliska u osób starszych (prezbiopii).

Soczewki kontaktowe pomogą Ci nie tylko wyraźne widzieć, ale też zachować naturalny wygląd. Są łatwiejsze w noszeniu i mniej widoczne niż okulary, dlatego szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku osób wiodących aktywny styl życia. Zawsze należy jednak mieć awaryjną parę okularów, które przydadzą się w sytuacjach, gdy trzeba będzie zdjąć soczewki, a dodatkowo umożliwią Ci zmianę wyglądu.

JAKI RODZAJ SOCZEWEK WYBRAĆ?

Twój specjalista doradzi Ci najlepsze soczewki kontaktowe dla Twoich potrzeb i stylu życia. Istnieją dwa podstawowe rodzaje miękkich soczewek kontaktowych.

Jednodniowe soczewki kontaktowe

Dzienne soczewki kontaktowe prawie w ogóle nie wymagają pielęgnacji. Po prostu wyrzuć je pod koniec dnia, a rano załóż nową parę. Nie ma potrzeby ich czyszczenia.

Zakładanie codziennie nowej pary soczewek to najwygodniejszy i najbardziej higieniczny sposób noszenia soczewek kontaktowych. Zapytaj swojego specjalistę o jednodniowe soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® MOIST lub ACUVUE® OASYS 1-Day.

Soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku

Soczewki, które czyści się i przechowuje przez noc w celu ich ponownego użycia to tzw. soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku. Po zdjęciu soczewek z oczu czyścisz je i umieszczasz na noc w płynie do dezynfekcji soczewek kontaktowych. Następnego dnia rano są gotowe do ponownego założenia. Soczewki takie wymienia się na nową parę zwykle raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc, w zależności od ich marki oraz od zaleceń Twojego specjalisty.

Zapytaj swojego specjalistę o soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku ACUVUE® OASYS.

LASEROWA korekcja wzroku

Laserowa (refrakcyjna) korekcja wzroku polega na zmianie kształtu przezroczystej powierzchni znajdującej się z przodu oka (rogówki), niwelując krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm. W przypadku wielu osób taka korekcja trwale koryguje wzrok, więc nie ma już potrzeby noszenia okularów czy soczewek kontaktowych.

ROZWAŻASZ LASEROWĄ korekcję wzroku?

Jeśli rozważasz laserową operację oczu, przedyskutuj ewentualne ryzyko i skutki uboczne ze specjalistą, by upewnić się, że taka operacja oczu to najlepsza metoda korekcji wzroku w Twoim przypadku. Jeśli Twój wzrok był korygowany operacją laserową, każdorazowo poinformuj o tym swojego specjalistę przed badaniem wzroku lub leczeniem dotyczącym oczu.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj.