To zadziwiające, jak łatwe może być codzienne korzystanie z soczewek kontaktowych. Poniżej znajdziesz przydatne informacje, które ułatwią Ci rozpoczęcie Twojej przygody z soczewkami. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, znajdziesz całe mnóstwo praktycznych porad i wskazówek w aplikacji Twoje ACUVUE®.

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Jak z każdą nową czynnością, opanowanie techniki zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych wymaga odrobiny czasu i wprawy.

Zakładanie i zdejmowanie soczewek

Opanowanie techniki zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych wymaga odrobiny praktyki.

  • Spróbuj zaplanować sobie rano trochę więcej czasu na przygotowanie, aż w pełni opanujesz technikę obchodzenia się z soczewkami.
  • Możesz też ustawić sobie przypomnienia, które pomogą Ci przestrzegać nowej rutyny, np. kiedy masz otworzyć nowe opakowanie soczewek kontaktowych. Możesz skorzystać z tej funkcji w aplikacji Twoje ACUVUE®.

Czyszczenie i pielęgnacja soczewek

Jednodniowe soczewki kontaktowe wyrzucasz na koniec dnia. Jeśli jednak chodzi o soczewki wielokrotnego użytku, istotne jest wypracowanie sobie rutyny ich czyszczenia. Z czasem na soczewkach mogą gromadzić się pochodzące z łez osady białkowe, co może prowadzić do podrażnień oczu. Czyść swoje soczewki każdego dnia, aby zachować jasność, blask i zdrowie oczu.

Dowiedz się więcej na temat czyszczenia i pielęgnacji soczewek kontaktowych.

WYMIENIANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Gdy znajdziesz już odpowiednie soczewki dla siebie, bardzo ważne będzie pamiętanie o regularnym wymienianiu ich na nową parę zgodnie z zaleceniami Twojego specjalisty. Pomoże to zachować zdrowe oczy i komfort użytkowania soczewek. Dowiedz się więcej na temat tego, kiedy wymienić soczewki kontaktowe.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH