Skip to main content

Szukaj
Cześć! Szukasz czegoś? Kliknij Tutaj
Cieszymy się, że nas odwiedzasz. Jak możemy Ci pomóc?
Jesteś we właściwym miejscu
Sprawdź porady dla użytkowników.
Dowiedz się więcej na temat czyszczenia i pielęgnacji soczewek kontaktowych.

To zadziwiające, jak łatwe może być codzienne korzystanie z soczewek kontaktowych. Poniżej znajdziesz przydatne informacje, które ułatwią Ci rozpoczęcie Twojej przygody z soczewkami. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, znajdziesz całe mnóstwo praktycznych porad i wskazówek w aplikacji Twoje ACUVUE®.

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Jak z każdą nową czynnością, opanowanie techniki zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych wymaga odrobiny czasu i wprawy.

Kroki pokazujące jak zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe

Zakładanie i zdejmowanie soczewek

Opanowanie techniki zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych wymaga odrobiny praktyki.

  • Spróbuj zaplanować sobie rano trochę więcej czasu na przygotowanie, aż w pełni opanujesz technikę obchodzenia się z soczewkami.
  • Możesz też ustawić sobie przypomnienia, które pomogą Ci przestrzegać nowej rutyny, np. kiedy masz zdjąć wyczyścić soczewki.
  • albo kiedy masz otworzyć nowe opakowanie lub zamówić nową partię soczewek. Możesz skorzystać z tej funkcji w aplikacji Twoje ACUVUE®.
Kroki pokazujące jak pielęgnować soczewki kontaktowe

Czyszczenie i pielęgnacja soczewek

Jednodniowe soczewki kontaktowe wyrzucasz na koniec dnia. Jeśli jednak chodzi o soczewki wielokrotnego użytku, istotne jest wypracowanie sobie rutyny ich czyszczenia. Z czasem na soczewkach mogą gromadzić się pochodzące z łez osady białkowe, co może prowadzić do podrażnień oczu. Czyść swoje soczewki każdego dnia, aby zachować jasność, blask i zdrowie oczu.

Dowiedz się więcej na temat czyszczenia i pielęgnacji soczewek kontaktowych.

WYMIENIANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Gdy znajdziesz już odpowiednie soczewki dla siebie, bardzo ważne będzie pamiętanie o regularnym wymienianiu ich na nową parę zgodnie z zaleceniami Twojego specjalisty. Pomoże to zachować zdrowe oczy i komfort użytkowania soczewek. Dowiedz się więcej na temat tego, kiedy wymienić soczewki kontaktowe.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH