OZNACZENIA NA OPAKOWANIU SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

1.nazwa soczewki, 2.dioptria (moc sferyczna), 3.promień krzywizny, 4.średnica, 5.termin przydatności do użycia, 6.filtr UV1

KUPUJĄC SOCZEWKI ZWRACAJ UWAGĘ NA

  1. Soczewki powinny znajdować się w oryginalnym zbiorczym opakowaniu.
  2. Sprawdź, czy na opakowaniu znajduje się polska nalepka przekazująca wszystkie niezbędne informacje na temat produktu – przykład takiej nalepki znajdziesz poniżej.
  3. Pamiętaj, że opakowanie powinno być oryginalnie zamknięte, nie może być oklejone taśmą ani otwarte.
  4. Blistry z soczewkami w pudełku nie mogą być uszkodzone. Folia pokrywająca blister nie może być  w żaden sposób wciśnięta i musi zawierające wszystkie informacje o soczewce. Na grafice powyżej znajdziesz wszystkie informacje, jak wygląda typowe pudełko soczewek i jak czytać oznakowania na nim.
  5. Zwracaj uwagę na kolorystykę opakowania. Jeżeli będzie ona nietypowa, o wyblakłych kolorach bądź innych niż te znane z oryginalnych opakowań, może to oznaczać, że opakowanie soczewek było źle przechowywane lub nie jest ono oryginalnym opakowaniem.
  6. Kupuj soczewki od sprawdzonych dostawców, ofertujących sprzedaż całego opakowania.
  7. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości na opakowaniu lub na produkcie,  pamiętaj, że zawsze możesz je zgłosić producentowi poprzez kontakt na stronie acuvue.pl

SYMBOLE NA OPAKOWANIU SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Przykładowa naklejka przekazująca wszystkie niezbędne informacje na temat produktu

1. Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV klasy 1 lub 2, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed transmisją szkodliwego promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Transmisja promieniowania UV mierzona dla soczewek o mocy -1,00 D.