CZYM JEST NADWZROCZNOŚĆ?

Nadwzroczność (hiperopia lub dalekowzroczność) to powszechna wada wzroku, którą zazwyczaj można skorygować przy użyciu soczewek kontaktowych lub okularów. Jeśli jesteś osobą nadwzroczną (dalekowidzem), wyraźnie widzisz dalej umiejscowione obiekty, a obiekty położone bliżej Ciebie mogą być mniej wyraźne. W miarę upływu lat u osób cierpiących na nadwzroczność mogą zacząć pojawiać się problemy z widzeniem na także dalsze odległości. W przypadku wysokiej nadwzroczności mogą występować trudności z ostrym widzeniem obiektów znajdujących się w każdej odległości.

Co powoduje nadwzroczność?

Nadwzroczność występuje gdy moc optyczna wynikająca ze zbyt płaskiego kształtu naszej rogówki jest zbyt mała w stosunku do długości gałki ocznej. Upraszczając nieco sprawę; przyjmuje się, że wpadające do naszego oka światło ogniskuje się za siatkówką zamiast dokładnie na jej powierzchni. Powoduje to kłopoty z widzeniem.

Niektóre dzieci rodzą się z nadwzrocznością, ale mija ona zazwyczaj w miarę dojrzewania narządu wzroku. Należy jednak badać wzrok dziecka, aby upewnić się, że nadwzroczność faktycznie ustępuje i że nie jest przyczyną żadnych innych problemów.

Dorośli mogą nabyć tę wadę, co na ogół ujawnia się w średnim wieku. Nadwzroczności nie należy mylić z prezbiopią, która powoduje trudności z ostrym widzeniem z bliska i jest związane z utratą elastyczności naszej naturalnej soczewki wewnątrzgałkowej.

Jakie są objawy nadwzroczności?

Nadwzroczność może utrudniać ostre widzenie obiektów znajdujących się blisko Ciebie i może przeszkadzać w codziennym życiu podczas pisania, czytania czy innych zadań wymagających precyzji. Może to prowadzić do bólu oczu, bólów głowy i zmęczenia.

Diagnozowanie nadwzroczności

Jeśli podejrzewasz, że masz nadwzroczność, skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby znaleźć specjalistę w Twojej okolicy i umówić się na badanie wzroku. Badanie pozwoli stwierdzić, czy masz nadwzroczność i jaki jest jej ewentualny stopień. Pozwoli też określić, jakie soczewki kontaktowe lub okulary korekcyjne są dla Ciebie najlepsze.

SOCZEWKI KONTAKTOWE ACUVUE® NA NADWZROCZNOŚĆ

Większość osób nadwzrocznych (dalekowidzów) może skorygować swój wzrok, nosząc okulary lub soczewki kontaktowe. Soczewki te są ukształtowane tak, by ogniskować światło bezpośrednio na siatkówce, i pomóc przywrócić wyraźne widzenie z daleka i z bliska bez konieczności noszenia okularów.
Aby zacząć używać soczewek kontaktowych ACUVUE® na nadwzroczność, porozmawiaj ze swoim specjalistą.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Pacjent otrzyma 5 soczewek jednodniowych lub jedną dwutygodniową na każde wymagające korekcji oko. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Organizatorem Promocji jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Sprawdź Regulamin.