JASKRA - OBJAWY, PRZYCZYNY I LECZENIE

Jaskra to nazwa grupy chorób oczu powodujących pogorszenie lub utratę wzroku. Istnieje kilka czynników ryzyka, ale choroba najczęściej występuję u osób starszych oraz u tych, u których ktoś z rodziny już na nią cierpiał.

Objawy

Początkowo choroba często nie daje żadnych objawów, ale nieleczona jaskra może doprowadzić do pogorszenia wzroku i jego trwałej utraty. Stąd tak ważne są regularne badania wzroku, które pomogą wykryć jaskrę we wczesnym stadium.

Przyczyny

Jaskra pojawia się, gdy ciśnienie wewnątrz gałki ocznej jest tak wysokie, że uszkadza tkanki położone z tyłu oka, prowadząc do uszkodzenia nerwów. Choroba zwykle dotyczy obu oczu, ale może dotknąć jednego szybciej niż drugiego.

Zmian spowodowanych jaskrą nie można cofnąć, ale wczesna diagnoza i leczenie za pomocą leków, zabieg laserowy czy operacja mogą ją w dużym stopniu powstrzymać.

ZACZNIJ UŻYWAĆ SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Już dziś odbierz bezpłatne* próbne soczewki kontaktowe ACUVUE®.

*Bezpłatne soczewki kontaktowe ACUVUE® (10 szt. soczewek jednodniowych lub 2 szt. dwutygodniowych) można otrzymać wyłącznie po płatnym badaniu wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Cenę badania każdy salon ustala indywidualnie. Lista salonów wymieniona jest Tutaj. Organizatorem promocji i właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. ul. lłżecka 24, 02-135 Warszawa. Regulamin dostępny jest Tutaj . Soczewki kontaktowe ACUVUE® mogą być używane do korekcji wzroku. Stosuj kojące krople do oczu blink® Intensive i blink® Intensive PLUS w celu tymczasowego złagodzenia pieczenia, podrażnienia i dyskomfortu w wyniku wysuszenia oka lub wystawienia na działanie wiatru lub słońca, a także jako środek chroniący przed dalszym podrażnieniem. Używaj kropli blink Contacts® do smarowania i ponownego nawilżania miękkich i gazoprzepuszczalnych soczewek kontaktowych, aby złagodzić suchość i podrażnienia, które mogą być związane z noszeniem soczewek, oraz aby amortyzować soczewki, umieszczając kroplę na oko przed włożeniem soczewek. Używaj ACUVUE® RevitaLens do pielęgnacji miękkich (hydrofilowych) soczewek kontaktowych, w tym soczewek silikonowohydrożelowych (do dezynfekcji, czyszczenia, płukania i przechowywania soczewek). Aby uzyskać więcej informacji na temat wyrobów medycznych, w tym ich prawidłowego noszenia, pielęgnacji i bezpieczeństwa, porozmawiaj ze swoim okulistą lub optometrystą i przeczytaj instrukcję użytkowania oraz zapoznaj się z informacjami na www.acuvue.pl/informacja. Znaki towarowe prezentowanych produktów należą do:Johnson & Johnson.